top of page
tcminnerbalance_1920-61.jpg

Než nás navštívíte v centru TCM Inner Balance, mohou ohledně vašeho vyšetření vyvstat otázky. Připravili jsme pro vás odpovědi na ty nejčastější. Pokud jste odpověď na vaši otázku nenašli, zavolejte nám na recepci 725 090 720 nebo nám napište email info@tcminnerbalance.cz. Rádi vám odpovíme. 

 • 01 JE AKUPUNKTURA BEZPEČNÁ? JAKOU NA NI MÁTE KVALIFIKACI?
  Ano, pokud je provedena trénovaným profesionálem/odborníkem v akupunktuře. Akupunktura je velmi bezpečná a je pouze malá šance vedlejších účinků. Všechny jehly jsou jednorázové a sterilní za účelem zamezení infekce. Slava má vystudované univerzitní denní studium s komplexním výcvikem/průpravou v akupunktuře a v předepisování bylinných směsí na univerzitě TCM v Austrálii, která podléhá přísným regulím a směrnicím národní organizaci AHPRA (Australian Health Practitioner Regulation Agency).
 • 02 JE AKUPUNKTURA BOLESTIVÁ?
  Naše ošetření je připraveno tak, aby pro vás bylo pohodlné, abyste si odpočinuli a uvolnili mysl. Při zavádění jehličky někteří klienti necítí nic a jiní mohou cítit mírné píchnutí. Během stimulace jehly klienti mohou pocítit mravenčení, lehkou bolest, která okamžitě odezní nebo také pocity příjemného tepla. Většina klientů zmiňuje, že je tato terapie velmi uklidňující, relaxační nebo i často usnou. Ve většině případů, když má klient po akupunktuře, tak necítí žádné nepříjemné pocity po vpichu jehly.
 • 03 MUSÍM U VÁS AKUPUNKTURU PODSTOUPIT?
  Ne. Akupunktura je pouze jedna z modalit, jak dosáhnout léčebného výsledku. Tudíž, bylinná léčba pro vás bude vhodnější, případně v kombinaci s jednou z dalších modalit, jako je moxování, baňkování a gua-sha.
 • 04 RÁDA BYCH VYZKOUŠELA AKUPUNKTURU, ALE MÁM STRACH Z JEHEL, JAKÉ JE ŘEŠENÍ?"
  Rozumíme vašim obavám, ale díky tomu, že u nás v TCM Inner Balance přistupujeme ke každému klientovi individuálně, s respektem a porozuměním, vše, co se týká akupunktury vám předem vysvětlíme a váš strach minimalizujeme. Vždy vše závisí na komunikaci mezi terapeutem a klientem. Terapeut Slava je velmi zkušený a kvalifikovaný akupunkturista, je velmi jemný a citlivý ke každému. Není se čeho obávat, jelikož akupunkturní jehla je tenká jako lidský vlas.
 • 05 DOPORUČUJETE ČÍNSKOU BYLINNOU LÉČBU PO AKUPUNKTUŘE?
  Kombinace čínské bylinné medicíny a akupunktury vytváří velmi efektivní výsledky pro mnoho zdravotních problémů. Byliny předepíšeme, pokud to vyhodnotíme jako přínosné, což se liší případ od případu. Slavamir si s vámi popovídá o tom, jestli vám užívání bylin prospěje. *Čínské byliny jsou poskytovány v granulované formě, takže jsou jednoduché na přípravu.
 • 06 JAK ČASTO BYCH MĚLA DOCHÁZET NA OŠETŘENÍ?
  Počet léčebných terapií se bude lišit v závislosti na délce a závažnosti onemocnění (akutní nebo chronické) a také na konstituci klienta. Všeobecně řečeno, akutní onemocnění vyžaduje 3 až 6 léčení, zatímco někteří klienti s chronickým onemocněním potřebují až rok, aby dosáhli významné změny.
 • 07 JAKÝ JE ROZDÍL MEZI DRY NEEDLING A AKUPUNKTUROU?
  Dry needling spadá do podkategorie akupunktury. Jinak řečeno, dry needling vyžaduje zavedení jehel do spouštěcích bodů (Trigger point) se silnou stimulací. Dry needling je technika praktikována fyzioterapeuty po celém světe. Abyste mohli vůbec praktikovat dry needling techniku například v Austrálii, postačí zúčastnit se víkendového kurzu. Terapeuti, kteří praktikuji dry needling, můžou pouze jehličkovat problematickou část. Tudíž terapeuti s tímto kurzem nemají způsobilost diagnostikovat komplexní problémy z pohledu akupunktury a TCM. Akupunktura je přes 3000 let stará, a je závislá na palpaci akupunkturních drah a bodů, znalosti západní anatomie, patologickou fyziologii orgánů a jejich spojení k akupunkturním bodům, které leží na akupunkturních drahách a pomáhají toku Qi a krve, který vytvoří rovnováhu v těle. Akupunkturisté musí absolvovat minimálně 3 až 4 roky univerzitního studia v zemích, kde je TCM ve státním legislativním systému a je regulovaná ministerstvem zdravotnictví a školství (Austrálie, Kanada, U.S.A., Anglie …).
bottom of page